"Всі істини легко зрозуміти, тільки-но вони будуть виявлені.
Але проблема в тому, що їх складно виявити"
Галілео Галілей
Photo by Agung Pratamah on Unsplash
Повертаємося до теми украденого щастя та жертви, про яких йшла мова тут. Жертва бігає по колу, як віслючок, робить спроби щось змінити, та неодмінно отримує «відкати» назад. І все повертається у вже знайомий відпрацьований сценарій.
Давайте згадаємо, чому це відбувається:
людина не усвідомлює, що з нею відбувається
усвідомлює, та не знаходить першопричину, чому отримує відкати і знову повертається до знайомого сценарію поведінки.
В обох випадках: як для усвідомлення, так і для пошуку першоджерела потрібно вийти за межі власної системи.
Тепер трошки термінології:
деструктивні програми – це руйнівні сценарії, шаблони поведінки та мислення
обмежуючі переконання – ті переконання, на яких базуються ці шаблони, тобто фактично ці переконання - це алгоритми, що є базою побудови мозком деструктивних програм
першоджерела, першопричини, кореневі переконання (від англ. core beliefs) - це фундамент, на якому базується все.
Якщо провести аналогію з комп’ютерними програмами - переконання - це елементи, фрагменти коду чи кодів, яким пишеться програма (айтішники, виправте мене, якщо я хибно провела аналогію, як середньостатистичний юзер, я виправлю).
Розглянемо особистість, як систему, якою по своїй суті ми і є, на будь-якому з рівнів нашого існування – від енергетичного– до фізичного.
Можливо, вас це здивує, але енергія теж має структури. Природа та Всесвіт написані мовою математики, фізики та сакральної геометрії.
Власне кажучи, чим займаються остеопати, що працюють у техніках високого рівня, цілителі, ті, хто вичитує молитви, шамани, практикуючі Рейкі та майстри, цигун і т.п. - трансформацією та нейтралізацією дисфункцій, що спричиняють порушення саме в енергетичній структурі будь-якої особистості.
Та я відволіклася.
Як я вже згадувала в попередній публікації, одна з базових пресуппозицій НЛП звучить так:
Життя та мислення – системні процеси. Щоб дати опис системі - потрібно вийти за її межі. Щоб її змінити - потрібно бути всередині системи.
Як допомогти нашому «віслючку», що бігає по колу?
Ми можемо допомогти вийти з системи, як мінімум за допомогою нлп-техніки, що має назву Рамка задачі. Ця техніка включає в себе 4 запитання. Нам потрібні в даному випадку тільки перших два, іноді навіть одне:
Чого хочеться? Чого хочеться насправді?
Хто або що може з цим допомогти? А ще?
Якщо задавати їх деякий час по черзі, постійно повертаючись до першого, наш «віслючок» дуже скоро дасть правдиву відповідь, чого йому хочеться насправді. Відповідь буває неочікуваною для нього самого.
Якщо людина не усвідомлювала, що з нею відбувається насправді, вона, нарешті, бачить першоджерело, що криється у її відповіді на запитання.
На рівні розуму (беремо наш приклад з першого посту) людина думає про почуття щастя і майбутнє, але насправді, вона прагне помсти.
Нами керує наше підсвідоме або неусвідомлене.
Як тільки ми виводимо це на рівень свідомості – половина шляху до змін вже пройдена.
Що робити у випадку, коли людина повністю усвідомлює причину, але ніяк не може вирватися з цього гормонального та ментального «ласо» через постійні відкати назад?
Теж саме - шукати кореневі обмежуючі переконання, що весь час повертають особистість до деструктивного сценарію.
Робити це можна, як за допомогою нлп-технік, так і за допомогою «розкопок» - процесу пошуку обмежуючих переконань та деструктивних програм з практики тета-хілінгу, або за допомогою правильно поставлених запитань, використовуючи техніки лайф-коучингу.
Я за свій понад 20+ річний досвід роботи прийшла до власного алгоритму пошуку, трансформації та нейтралізації обмежуючих переконань та деструктивних програм.
Мій особистий досвід підтверджує -
миттєві зміни можливі. Вони відбуваються. Та за умови, що ґрунт вже був підготований для цих миттєвих змін.
Що я маю на увазі?
Часто-густо в нас стільки всілякого ментального та емоційного «сміття», що саме ці блоки роблять неможливими чи непомітними миттєві зміни, і призводять до відкатів назад.
Тому в роботі з клієнтами, я починаю з дослідження їхньої карти на наявність кореневих обмежуючих переконань, та з глибоких чисток. Потім ми переходимо до етапу більш швидких та дієвих змін.
На цьому етапі, зазвичай, мої клієнти вже працюють самостійно з тим набором інструментарію та алгоритмами роботи, які отримують від мене. Вони вже не потребують постійних «милиць».
Безумовно, роботу з фахівцями ніхто не відміняє. Це може відбуватися час від часу, за потреби – раз в декілька місяців або років.
Повертаючись до вкраденого щастя, хочу ще раз наголосити –
етап пошуку, усвідомлення, та нейтралізації першопричини чи першопричин – це 50% роботи.
Чому?
Для того, щоб на біохімія перелаштувалася, щоб залежність від певних гормональних «допінгів» зійшла нанівець, етап «ломки» - неминучий. Нашому організму потрібен час.
Нашому мозку теж потрібен час. Коли ми створюємо нові нейронні зв’язки - недостатньо тільки процесу створення. Потрібен час, щоб ці мережі розширювалися, зміцнювалися та посилювалися. А ті, що несли деструктив –послаблювалися та нейтралізувалися настільки, наскільки можливо.
Все, що для цього потрібно – це час на напрацювання нової корисної звички.
Це, як мінімум, 3 місяці (чому? читайте тут), в більшості випадків півроку-рік. А також, свідомий вибір думок та емоцій. Не реакції, що походять з нашого несвідомого, а свідомий вибір.
Віктор Франкл, що пережив страшний життєвий досвід, вивів цю формулу:
Між подразнювачем та реакцією існує свобода вибору цієї реакції.
Щоб навчитися обирати думки та емоції свідомо потрібно тренуватися. Постійно. Як в спорті.
Мозок, як м’язи, потребує навчання та регулярного тренування. Щоб досягти успіху потрібно тримати ритм та темп.
Чого я вам щиро бажаю.
Закінчити хочу цитатами видатних людей, що надихають особисто мене:
«Ніхто не повинен бути жертвою власної біографії»
Сподобався пост? Будьте щедрими до автора - ставте вподобайки, діліться в соцмережах, а власним досвідом чи думками на тему - в коментарях.
Хочете більше про пресуппозиції НЛП, які згадувала? Що це таке? І в чому їхня користь?
Пишіть про це під постом.
І пам’ятайте:
Life will be better!
Comments